Çok Tutan Yabancı Dizi ve Filmlerden Uyarlanan 7 Türk Dizisi


Yabancı dizileri izlemeyi seven bir ülkeyiz. E hal böyle olunca yapımcılar da uyarlama dizilere yöneliyor…

Günümüzde izlediğimiz çoğu Dizi yabancı dizi ve filmlerden uyarlanarak yapılıyor. Özgün içerikli dizileri bulmak neredeyse imkansız. Bunun belki de en büyük sebebi yine ekran karşısındaki bizleriz. Dizi izlerken çoğu zaman bir şekilde kendimizi o dizinin içinde bulduğumuz oluyor. Karakterler ile özdeşleşiyoruz. Yapım şirketleri de bu olayı güzel kurguları ile daha popüler bir hale getiriyor. Aynı zamanda uyarlama diziler aslına bağlı kalmıyor. Bunun nedeni ise uzun dizi sürelerimiz; televizyonda yayıınlanan herhangi bir dizinin ortalama yayın süresi 120 dakika, ancak aynı yapımlar kendi ülkelerinde maksimum 60 dakika uzunluğunda oluyor.

Gelin severek izlediğimiz yedi uyarlama diziye bakalım…

  1. Ses getirmiş ve her bölümü ile bizleri ekran başına bağlamış İçerde dizisi Köstebek filminden uyarlanmıştır.

  2. Star TV'de reyting rekortmeni olan Dizi, Kore yapımı Mother dizisinin uyarlamasıdır.

  3. Sona eren ve "İlişki Durumu: Evli" olarak farklı bir senaryoyla tekrar yayın hayatına başlayan dizinin orijinali yine tek sezonluk bir Kore dizisiydi. İlişki Durumu: Evli yakın zamanda final yaptı.

  4. Tek gecelik ilişki sonucu hamile kalma gibi iddialı bir konusu olan Dizi, birebir olmasa da çok benzer şekilde kurgulanmış.

  5. 2011 yılında amerika’da yayınlanmaya başlayan ''Shameless’’ isimli Dizi, bu sezon ‘’Bizim Hikaye’’ adıyla ekrana gelmeye başladı.

  6. Geçtiğimiz yıl Kore’de ekrana gelen ve 20 bölüm yayınlanan ‘’Doctors’’ dizisi, bu yaz Türkiye'de ''Kalp Atışı'' olarak görücüye çıktı.

  7. Yayından kaldırılan yaz dizisinin orijinali başrollerini Julia Roberts ve Hugh Grant'in paylaştığı Notting Hill (aşk Engel Tanımaz) filminden uyarlanmıştır.

Tepkiniz nedir?

saçma saçma
0
saçma
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Fail Fail
0
Fail
Geeky Geeky
0
Geeky
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
OMG OMG
0
OMG
Win Win
1
Win
WTF WTF
0
WTF

log in

Captcha!
Hesabınız yok mu?
sign up

reset password

Geri dön
log in

sign up

Captcha!
Geri dön
log in
Choose A Format
Listelenen
Listelenen
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
GIF biçimi