Ekranların Tanınan Yüzlerinin Daha Önce Manken Olduğunu Biliyor muydunuz?


fft22_mf7404376-1.jpeg

Kariyerine manken olarak başlayan fakat hem yaş ilerlemesiyle hem de uzun yıllar ekranda kalmak istenmesinden dolayı mankenliği bırakan ünlüler.

 1. Popun Kraliçesi olarak adlandırılan Demet Akalın 90'lı yılların gözde mankenlerindendi. 1996 yılında çıkarmış olduğu albümü ile mankenden şarkıcı mı olur diye eleştirilsede bu alana geçiş yapan ve tutunan mankenlerimizden.


 2. Bu aralar çalkantılı aşk hayatıyla kendinden söz ettiren Şallı, 90'lı yıllarının vazgeçilmez mankenlerindendi. Harun Tan ile 2002 yılında evlendikten sonra mankenliği bıraktı. Uzun süre kendini ailesine veren eski manken kendini spora adadı ve platesi ülkeye sevdirdi.


 3. Podyumların aranan isimlerinden olan Şikel daha sonra oyunculuk yapmaya başladı ve ordanda ekranlarda sunucu olarak görmeye başladık. Nadiren de olsa podyuma çıkıyor.


 4. Çocuklar Duymasın ile tanıdığımız Altuğ, 90'lı yılların tanınan mankenlerindendi.


 5. Şu sıralar oyunculuğuyla kendinden söz ettiren Dere kariyerine mankenlik ile başladı ilk dizisi olan Alacakaranlık'taki performansı ile ışık yaktı ama onun en iyi oyunculuğunu sergilediği proje Ezel dizisiydi.


 6. Kariyerine mankenlikle başlayan Petek Dinçöz kendinden fazla söz ettirmese de şarkıcılığı seçen eski mankenlerden.


 7. 1999 yılının Miss Turkey'i olan Önal ilk şarkısı "sarılmandan belli kıracanmı belimi çeksene elini" sözleriyle ve tarzıyla kendinden çok söz ettirdi ve müzikteki başarısını ısrarla sürdürüyor.


 8. 1991 yılının güzeli seçilen Samyeli uzun yıllar haber spikerliği yaptı.


 9. 1998 Türkiye güzeli olan Krause mankenliği fazla sürdürmedi. Önce albüm çıkardı fazla tutulmayınca sunuculuğa ağırlık verdi.


 10. 1993 yılının hem Türkiye hem de Avrupa Güzeli. Kısa bir süre mankenlik yaptıktan sonra oyunculuğa geçiş yaptı ve o dalda da ne kadar yetenekli olduğunu gösterdi.


 11. 2000 yılının ikinci güzeli seçilen Özçelik bir iki defa podyuma çıktıktan sonra oyunculuğa geçiş yaptı. Şu sıralar ekranlardan uzak hayatını sürdürüyor.


Tepkiniz nedir?

saçma saçma
0
saçma
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Fail Fail
0
Fail
Geeky Geeky
0
Geeky
Like Like
1
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
OMG OMG
0
OMG
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

log in

Captcha!
Hesabınız yok mu?
sign up

reset password

Geri dön
log in

sign up

Captcha!
Geri dön
log in
Choose A Format
Listelenen
Listelenen
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
GIF biçimi