Eski Yeşilçam Oyuncularının Şimdiki Halleri


Zaman acımasızdır, kimsenin gözünün yaşına bakmaz, kimseye iltimas geçmez ve verdiği tüm diriliği zamanı gelince yavaş yavaş geri alır. Elbette doğanın ve yaşamın kanunu böyledir. Yeşilçam’ın en parlak en romantik günlerinden bize kalan filmlerini, bayıla bayıla, hayranlıkla ve defalarca izlediğimiz emektar sanatçılarımız şimdilerde nasıl görünüyorlar biraz merak ettik.

 1. 1945 İstanbul doğumlu yetenekli ve komik tiyatro ve sinema oyuncumuz Ayşen Gruda, sinema, tiyatro ve son dönemde televizyon dizileri olmak üzere son derece geniş bir yelpazede sanata katkıda bulundu. Ayrıca Türkçe'mize kattığı 'gerzomat' kelimesi ile de pek çoğumuzun düğümlenen duygularına tercüman oldu.


 2. 1955'te İstanbul'da gözlerini dünyaya açan Perihan Savaş, bugüne kadar sayısız yapımda boy gösterdi. Güzelliği ile görenleri büyüleyen, kara gözü kara kaşıyla arzı endam eden Savaş, bugün bile bakımlı görüntüsüyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

 3. Asıl adı Turan Bayburt olan 1945 Adana doğumlu sanatçı, müzik kariyerinin yanısıra 1976'dan başlayarak kendi adı ile oynadığı roller ile, oyunculukta da yeteneklerini sergiledi.

 4. 1945'in bir yaz ayında İstanbul'da dünyaya gelen, Türk Sineması'nın Sultan'ı, 1960'llı yıllarda sinema ile tanıştı. Yeteneği ve güzelliği sayesinde kısa zamanda yapımcı ve yönetmenlerin ilgisini çeken Sultan, bakışlarının derinliklerinde bizleri senelerce hapsetti.

 5. 1937'de Eskişehir'de doğan, Dünyayı Kurtaran Adam Cüneyt Arkın, yeteneğiyle emek verdiği sayısız film ve yakışıklılığı ile Yeşilçam'ı da kurtardı. Bugün bir Cüneyt Arkın filmi görsek hangimiz keyifle oturmayız başına?

 6. Fatma Girik, masmavi, ışıl ışıl gözlerini 1942 yılında İstanbul'da açtı. İlk baş rolünü 1957 yapımı 'Leke' ile oynayan Girik, bir dönem siyasete de atıldı ancak bu yıpratıcı platformdan yol yakınken ayrıldı.

 7. 1947 yılında annesi 16, babası ise 22 yaşında iken dünyaya Hülya Koçyiğit şöhretle tanıştığında henüz 20'sine bile gelmemişti. İkiz kardeşi Nilüfer'in rol aldığı film setine yaptığı bir ziyarette keşfedilen Hülya Koçyiğit, o tarihten sonra fırtınalar gibi esti. 

 8. 1949 Ordu doğumlu aktör, 1967 yılında Ses Dergisi'nin düzenlediği Sinema Artisti Yarışması'na girerek derece aldı. Sonraki yıllarda Fotoroman Artisti Yarışması'nda da birinci olan İnanır'a şöhretin kapıları sonuna kadar açıldı.

 9. 1943'ün soğuk bir Ocak sabahı Ankara'da dünyaya gelen Filiz Akın, 1962 yılında Artist Mecmuası'nın düzenlediği yarışmaya resmini gönderip birinci seçildikten sonra beyaz perdenin Avrupai yüzü oldu; sarı saçları ve zarif yapısı ile pek çok insanın hayranlığını kazandı.

 10. 1940'ta İstanbul'da dünyaya gelen Ediz Hun, kariyerine Ses Dergisi'nin açmış olduğu yarışma ile 1963 yılında başladı. 1970'li yılların ortalarında başlayan ve hızla büyüyen erotik filmler akımına kapılmayı reddederek sinemadan uzaklaştı ve 90'lı yıllarda siyasete atıldı.

 11. İstanbul'da 1954 yılında doğan Bubikoğlu, 1972 yılında lisan, mankenlik ve dans eğitimi aldıktan sonra Ses Dergisi'nin açmış olduğu yarışmaya katılarak birinci oldu. 1974 yılında yönetmen, yapımcı ve senaryo yazarı Türker İnanoğlu ile evlendikten sonra Erler film bünyesinde onlarca filmde başrol oynadı.

 12. Türk Sineması'nın emektar oyuncusu, yönetmeni ve senaristi Kartal Tibet, 1938 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan yetenekli ve yakışıklı aktör canlandırdığı onlarca rolün ardından Tarkan karakteri ile adını perçinlerken, köpeğine 'Atıl kurt!' diye hitap ediyordu.

 13. Söz yazarı ve tiyatro oyuncusu Aysel Gürel'in kızı olarak 1954'te dünyaya gelen Müjde Ar'ın, asıl adı Kamile Suat Ebrem'dir. 1970'lerin başında tiyatro oyunculuğu, fotomodellik ve mankenlik yapan Ar, özellikle 1980'lerde sayısız filmde rol aldı. 

 14. 1941'de Adana'da doğan Şener Şen ilk sahnesini İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda almış. Sinemaya adım attığı ilk yıllarda, dans etmek ya da başrol oyuncusundan dayak yemek gibi figüran rollerinde oynayan Şen, 1975 yılında Ertem Eğilmez'in Hababam Sınıfı filmindeki Badi Ekrem tiplemesiyle kariyerinde sıçrama yaşamıştır.

Tepkiniz nedir?

saçma saçma
0
saçma
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Fail Fail
0
Fail
Geeky Geeky
0
Geeky
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
OMG OMG
0
OMG
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

log in

Captcha!
Hesabınız yok mu?
sign up

reset password

Geri dön
log in

sign up

Captcha!
Geri dön
log in
Choose A Format
Listelenen
Listelenen
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embeds
Gif
GIF biçimi